9 دلیل برای نوشیدن قهوه

قهوه و کیک

۱- قهوه باعث هوشیار شدن می شود.

با نوشیدن یک فنجان قهوه ،عکس العمل بدن و دقت و منطقی فکر کردن بالا می رود  و به طور کل شما باهوش تر عمل می کنید و بعد از تحقیقاتی که روی خانم ها انجام شده ،آنها پس از نوشیدن یک فنجان کاپوچینو  شش برابر بهروری مغز و قدرت تمرکز شان به نسبت قبل از نوشیدن کاپوچینو بالا تر بوده.

۲- قهوه باعث زیبایی می شود.

والبته لاغری! ازاونجایی کافیین  سوخت وساز بدن  را افزایش می دهد ، با نوشیدن قهوه کالری بیشتری در بدن مصرف می شود  ، با خوردن یک اسپرسو پس از غذا می توانید رژیم غذایی خود را بهبود بخشیده ودر ضمن دانه های تف داده نشده قهوه دارای ویتامینی به نام نیاسین می باشد که این ویتامین به ساخت سلولهای جدید و ایجاد رطوبت در سلولهای پوست کمک کرده و باعث شاداب وجوان ماندن پوست می شوند.

۳- قهوه برای کبد خوب می باشد.

به افرادی که الکل مصرف می کنند توصیه می شود برای کاهش خطر ابتلا به بیماری سیروز الکلی(بیماری سیستم ایمنی بدن می باشد که منجر به نارسایی کبد و سرطان می شود) قهوه بنوشند .

۴- قهوه احساس خوشبختی شما رازیاد می کند.

با نوشیدن ۲ الی ۳ فنجان قهوه ، تولید  انتقال دهنده های عصبی ازجمله سروتونین، دوپامین ونور اپی نفرین در خون   افزایش پیدا کرده وباعث خوش خلق شدن می شود و البته نوشیدن ۴ فنجان در روز هم می تواند احتمال ابتلا به افسردگی را کاهش دهد.

۵- قهوه  دشمن بیماری پارکینسون می باشد.

با نوشیدن قهوه احتمال مبتلا شدن به این بیماری کاهش یافته وحتی با مصرف آن کسانی که مبتلا هستند می توانند بیماری خود را تا حدی بهبود ببخشند.

۶- قهوه شانس ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

وجود رادیکالهای آزاد عامل اصلی خیلی از بیماری  می باشد  که باعث از بین بردن کارایی سلول های سالم و حتی ایجاد تومور ها می شوند. بسیاری از آنتی اکسیدان های مفید برای مبارزه با رادیکالهای آزاد در میوه ها وسبزیجات واز جمله قهوه موجود می باشد که بدن می تو اند آنتی اکسیدان موجود در آن هارا به راحتی مصرف کند.

۷-قهوه  بهره وری فیزیکی بدن را افزایش می دهد .

باعث بالا بردن استقامت بدن، به خصوص قبل از دویدن و یا دوچرخه سواری می شود .کافیین باعث تولید اسیدهای چرب در جریان خون می شود و این اسیدهای چرب رسیدن انرژی به ماهیچه ها را سرعت می بخشند.

۸- قهوه از ابتلا به بیماری دیابت  جلو گیری می کند.

اسید های موجود در قهوه باعث کاهش قند در خون می شوند و برای رسیدن به این هدف نوشیدن حداقل روزی ۴ فنجان قهوه پیشنهاد می شود.

۹- قهوه باعث سلامت مغز می شود.

با نوشیدن   به اندازه قهوه می توان از ابتلا به بیماری آلزایمر جلوگیری وحتی آن را تا حدی بهبود بخشید.

 

برگرفته از مجله stylebook
گرد آوری وترجمه شهلا مهرابی

با ما در فیس‌بوک در ارتباط باشید

1 نظر on 9 دلیل برای نوشیدن قهوه

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

*