‏کیک حاجی بادام

برای دیدن عکس روی آن کلیک کنید

این کیک در واقع جزوگروه کیک های مرمری حساب میشه ولی خوب با طعم بادوم، شیرینی حاجی بادام و اسپرسو یه ذره خاص تر میشه

مواد لازم :

طرز تهیه:

• فر رو روی دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد ویا ۳۵۰درجه فارنهایت ( بالا پایین) و یا ۱۶۰ درجه سانتیگراد با فن از قبل گرم کنین.

• شیرینی حاجی بادوم ها رو بریزین توی یه پلاستیک کلفت و با گوشکوب حسابی خوردشون کنین اگر هم که دستگاه غذاساز دارین که چه بهتر ،بریزین داخل دستگاه غذاساز و حسابی مثل آرد درشت خوردشون کنین .

• حاجی بادوم های خورد شده وآرد وپکینگ پودر رو داخل یک کاسه که قراره مایه کیک هم همون داخل درست بشه ، بریزین و با آرد وپکینگ پودر مخلوط کنین و با قاشق قاطی شون کنین .

• در این مرحله مواد رو یکی یکی از لیست مواد لازم بخونین وتوی ظرف آرد اضافه کنین ( به غیر از کاکائو واسپرسو) و با هم زن برقی روی درجه متوسط حسابی هم بزنین حدود ۷ الی ۸ دقیقه تا زمانی که همه مواد خوب مخلوط بشن .

•نصفه مایه کیک رو داخل ظرفی (با روغن چرب کنین)که قراه تو فر بزارین، بریزین و توی نصفه دیگه هم پودر کاکائو و اسپرسو رو اضافه کنین و دوباره هم بزنین تا اسپرسو و کاکائو خوب حل بشن وسپس روی مایه کیک داخل ظرف کیک بریزین و همین جوری و بدون هم زدن وقاطی کردن به مدت ۵۰ تا ۶۰ دقیقه داخل فر(کیک من ۶۰ دقیقه احتیاج داشت ) بزارین و بعد هم بیرون بیارین و۱۰ دقیقه بزارین تو ظرفش تا سرد بشه وبعد درش بیارین ،بزارین تا سرد بشه و موقع سرو هم کمی پودر قند روش بریزین وبا چایی و یا قهوه بخورین .

با ما در فیس‌بوک در ارتباط باشید

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

*