خورش ریواس وبادمجان

این خورش با ترکیبی از ریواس وبادمجان ومرغ درست می شه و ترشی ریواس این خورش را بسیار لذیذ وخوشمزه می کنه و یه تجربه جدید برای شما به ارمغان میاره.

مواد لازم برای ۴ نفر:

  • ریواس  نیم کیلو
  • بادمجان متوسط  ۴  الی ۶ عدد
  • ران مرغ  ۶۰۰ گرم
  • پیاز متوسط  یک عدد
  • رب گوجه فرنگی  نصف قاشق غذاخوری
  • نمک وفلفل به میزان لازم

طرز تهیه:

بادمجان ها رو پوست گرفته و نمک بزنین توی یک سبد صافی که زیرش یک بشقاب گذاشتین ،بزارین( حدود نیم ساعت کافیه)تا تلخی شون گرفته بشه.
مرغ ها رو خرد کرده وشسته وبا یک دستمال تمیز خشک کنین ، نمک وفلفل بزنین و در یک تابه نچسب سرخ شون کنید بعد هم حرارت زیر مرغ ها رو کم کرده با در بسته بزارین مرغ ها بپزن(مرغ روی شعله خیلی کم خودش آب می ندازه و با اب خودش حسابی خوشمزه تر می شه ولی اگر نگرانین که بسوزن یک چهارم لیوان آب جوش بهش اضافه کنین).
حالا بادمجان هاروپس از خشک کردن، سرخ کنین و در کنارش ریواس ها رو شسته و به برش های بزرگ ۴ الی ۵ سانتی خرد کنید.
در تابه ای که بادمجان ها رو سرخ کردین پیاز تون رو هم پس از خرد کردن ، سرخ کنین و نصف قاشق رب رو پس ازاینکه پیازها سرخ شدن به تابه اضافه کنین وبرای یک الی ۲ دقیقه روی حرارت کم تفت شون بدین.
پس از اینکه مرغ ها پختن از آب مرغ به پیاز و رب اضافه کنین وهم بزنین تا سس مرغ همگون بشه حالا بادمجان هارو توی سس می چینیم ومرغ هارو با آبش می ریزیم روی بادمجان ها توجه داشته باشین که کل آب خورش یک لیوان بیشتر نیست اگه دوست داشتین داخل آب مرغ کمی آب جوش بریزین تا آب خورش تون زیادتر بشه.

اگه بادمجان ها درهنگام سرخ شدن پخته شدن می تونین ریواس هارو با بادمجان ها ته تابه بچینین در غیر این صورت اول ۵ دقیقه بزارین بادمجان ها با مرغ ها بپزن و ۳ الی ۴ دقیقه آخر ریواس ها رو اضافه کنین .

نکته:
ریواس بافت خیلی لطیفی داره و زمان بسیار کوتاهی (حدود ۳ الی ۴ دقیقه) برای پخت لازم داره.
توجه داشته باشین برای اینکه ریواس مزه ترشی شو به غذا بده باید حتما داخل آب خورش پخته بشه و بخار پز نشه .
از اونجایی که ریواس فقط در فصل بهار رشد می کنه ، می تونین ریواس روخرد کرده و در فریزر نگهداری کنین.

با ما در فیس‌بوک در ارتباط باشید

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

*